KOLUMNY BETONOWE

Akropol - kolumny architektoniczne, jest jedyną firmą na rynku produkującą kolumny betonowe w całości. Dzięki temu nasze kolumny nie wymagają żadnych prac wykończeniowych, nie pękają na łączeniach i są trwałe.

Produkujemy kolumny betonowe o dowolnej wysokości, według życzenia klienta (np. 287 cm, 288cm, 329cm, 673cm).

Każde zamówienie traktujemy indywidualnie. Do podanej przez Państwa wysokości kolumny architektonicznej, obliczamy średnicę oraz dokładne wymiary i proporcje wszystkich elementów.

Montaż kolumny jest bardzo podobny do procesu montażu zwykłego słupa betonowego. Kolumnę wystarczy ustawić w pionie i zalać betonem. Po wypełnieniu kolumna betonowa stanowi kompletną podporę konstrukcyjną, nie wymagającą wykończenia, co bardzo upraszcza proces budowy.

Nasze kolumny produkujemy z białego betonu, zbrojonego kilkoma warstwami siatki z włókna szklanego. Dokładniej jest to mieszanka mielonego marmuru oraz dolomitów, spojona białym cementem portlandzkim 52,5. Beton uszlachetniamy i wykańczamy materiałami renomowanych firm, takich jak: Remmers, Sika, Bautech, Aalborg Portland.

Jesteśmy jedyną firmą w Polsce, która co do milimetra odtwarza klasyczne kolumny greckie. Nasze kolumny betonowe to idealne kopie kolumn antycznych, projektowanych przez Andrea Palladio i Jacomo Barozzi da Vignola, czyli najczęściej stosowanych w polskich dworach i dworkach.

Na życzenie klienta wykonujemy również kolumny betonowe w elementach przygotowanych do obudowania istniejących już słupów, a także wszelkie inne projekty kolumn o dowolnych wysokościach, średnicach i kształtach. W naszej ofercie znajdują się również tralki, słupki balustradowe, gzymsy, podokienniki, daszki ogrodzeniowe, itp.

Podsumowując:
1. Wykonamy dla Państwa kolumnę, która będzie wyglądała - dosłownie - jak spod ręki Andrea Palladio lub Jacomo Barozzi da Vignola,
2. kolumna betonowa będzie zgodna z wysokością z projektu (dokładność do 5 mm) i niczego nie trzeba będzie przycinać.
3. kolumna betonowa będzie wykonana w najnowszej technologii materiałowej, która pozwoli przetrwać kolumnie do następnej epoki.
4. kolumna, od początku do końca, będzie wykonana ręcznie.
5. kolumna betonowa wykonana będzie w całości, niczego nie trzeba sklejać, przycinać, szpachlować ani wykańczać a technika montażu jest identyczna jak technika odlewania zwykłego słupa, więc każdy murarz sobie poradzi.